Gjeni me ne faqet më të mira të ruletit

Aty ku fati takohet me strategjinë: Vlerësimet e ekspertëve dhe zgjedhjet kryesore për entuziastët e ruletës

Tema e parazgjedhur
 

Faqet më të mira të ruletës për July 2024 - 10 kazinotë më të mira në internet

Rishikimet kryesore të lojërave të ruletës

Mos humbisni faqet dhe ofertat më të fundit të kazinove!

Mirë se vini në Roulettepro.com

Ruleta , një klasik i vërtetë në botën e kazinosë, është jashtëzakonisht i popullarizuar në mesin e entuziastëve të lojërave, veçanërisht në internet. Shumë vende të lojërave të fatit atje ofrojnë një gamë të gjerë variacionesh ruletë , duke e bërë pak të ndërlikuar për adhuruesit e ruletës që të zgjedhin vendin e përsosur për të luajtur.

Pikërisht për këtë u krijua ky udhëzues miqësor – për të ndarë pasionin dhe njohuritë tona rreth lojërave më të mira të ruletit në internet dhe kazinove fantastike që i ofrojnë ato. Ne jemi këtu për t'i ndihmuar të gjithë, pavarësisht nëse sapo keni filluar ose jeni një lojtar me përvojë, për të gjetur disa vende të reja të mahnitshme për të shijuar ruletën në internet. Pas shijimit dhe testimit të plotë të disa faqeve kryesore të ruletit në internet, ne jemi të ngazëllyer të ndajmë me ju 10-shen më të mirë - këto sajte janë me të vërtetë ajka e të korrave, secila prej tyre ofron diçka të veçantë për kënaqësinë tuaj të lojërave!

Luaj Roulette Online

Kumari në internet ka transformuar vërtet përvojën e ruletit . Imagjinoni sikur të dëshironit të luanit një lojë 20 vjet më parë. Së pari do t'ju duhet të gjeni një kazino brenda një distance të arsyeshme udhëtimi. Më pas do t'ju duhet të përshtateni dhe të filloni veten për t'iu përshtatur klientelës, edhe nëse nuk do të dëshironit. Më në fund, do t'ju duhet të uleni në një tryezë të mbushur me njerëz dhe të zhurmshëm.

Shpejt përpara në të tashmen. Nëse dëshironi të luani ruletë në internet, thjesht tërhiqni telefonin ose tabletin tuaj dhe zgjidhni një lojë. Dëshironi një përvojë më sociale? Në vend të kësaj, provoni një lojë ruletë me tregtarë live . Nuk ka nevojë për të udhëtuar, nuk ka kod veshjeje për të kënaqur - dhe nuk ka tavolina lojërash të mbushura me njerëz.

E vetmja pengesë e vogël është gjetja e një kazinoje për të luajtur. Ka qindra site atje - shumica e të cilave ofrojnë lojëra ruletë . Por diferenca e cilësisë është e madhe. Në fakt, zgjedhja e një kazinoje pa njohuri paraprake është një kumar më vete. Ju mund të shënoni një faqe të shkëlqyeshme - ose një dud absolut.

Ne ju sugjerojmë të merrni pak kohë dhe të shfletoni komentet tona gjithëpërfshirëse të kazinosë. Së shpejti do të zbuloni se cilat site të bashkoheni - dhe cilat të shmangni. Shumë prej këtyre markave ofrojnë bonuse të mëdha mirëseardhjeje, kështu që ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara me disa fonde shtesë. Por nuk duhet domosdoshmërisht të paguani për të shijuar ndonjë ruletë online.

Faqet tona të rekomanduara të ruletës në internet janë të certifikuara nga UKGC, ofrojnë një përzgjedhje të madhe të lojërave ruletë si dhe disa bonuse shumë bujare. Në këtë faqe, ne do t'ju japim një përshkrim të shpejtë të rregullave kryesore, strategjive dhe varianteve të lojës, në mënyrë që të mund të hidheni menjëherë dhe të filloni të luani.

Kërkoni bonuse në ruletë

Dëshironi të maksimizoni kohën tuaj në tavolina? Ju keni disa opsione në dispozicion. Ju mund të rrisni madhësinë e bankrollit tuaj - ose të zgjasni bastet tuaja duke luajtur baste me aksione të ulëta. Për disa stile bastesh, opsioni i dytë nuk është ideal. Sidomos nëse preferoni lojën me rrezik të lartë dhe shpërblim të lartë.

Shtimi i më shumë fondeve në bankrollin tuaj atëherë është një zgjidhje ideale për lojtarët me aksione të larta. Por kjo do të thotë të ndash rrugët me më shumë para. Megjithatë ka alternativa. Një opsion popullor për shumë lojtarë është të kërkojnë një bonus kazino ruletë . Kjo jo vetëm që rrit madhësinë e bilancit të lojës - por ka edhe mundësinë për të tërhequr paratë si para reale.

Ne mbledhim ofertat më të fundit, më emocionuese pikërisht këtu në sit. Ju mund të jeni të sigurt se të gjitha shpërblimet tona mund të përdoren për të luajtur lojërat më të fundit të ruletit .

Ruletë Online Loja Variacione

Falë teknologjisë moderne, ne tani mund të shijojmë zhytjen e lojës së vërtetë të kazinosë në shtëpitë tona në ekranet që përshtaten në pëllëmbën e duarve tona. Të luash me tregtarët e vërtetë nuk është vetëm një përvojë më e besueshme - është gjithashtu më sociale dhe argëtuese. Mund të bisedoni me krupierin - apo edhe me lojtarët e tjerë nëse dëshironi. Gjithçka duke shijuar një lojë të ligjshme rulete.

Lojërat e ruletit me tregtarë Live gjithashtu push kufijtë e asaj që mund të bëhet. Dhomat fituese të çmimeve si Lightning Roulette kombinojnë shumëzuesit RNG me stilin e shfaqjes së lojërave. Në "Immersive Roulette" , ju mund të ndjeni tensionin e çdo basti falë një sërë kamerash HD dhe lëvizjeve të rregullta të ngadalta. Ruleta e basteve të përhapura të Playtech krijon një mënyrë të re për të bastuar me një rrotë lojë shtesë.

Për më shumë informacion, mund të lexoni komentet tona të gjera të ruletës së tregtarëve live - ose të shikoni bonuset më të fundit live .

Eksploroni Strategjitë e Ruletës

Për një lojë më strategjike, merrni parasysh përdorimin e një prej strategjive të shumta të ruletit të disponueshme në internet. Këto sisteme bastesh mund të ndryshojnë në mënyrë drastike mënyrën se si luani një lojë ruletë. Disa strategji të njohura përfshijnë:

 • Martingale
 • Sistemi James Bond
 • Strategjia e basteve Fibonacci
 • D'Alembert

Merrni Martingale, për shembull, një strategji pothuajse e pagabueshme dhe matematikisht e shëndoshë. Për ta bërë këtë sistem të suksesshëm, ju duhet ta luani atë në një mënyrë shumë specifike.

Sistemet e basteve të ruletës vijnë në të gjitha llojet e stileve, tërheqëse për lojtarët me xhepa të thellë - dhe lojtarët që kanë një qasje më të kursyer. Nëse preferoni të luani me rrezik të shtuar, atëherë provoni Reverse Martingale. Kjo strategji sigurisht që nuk është për ata me zemër të dobët.

Në anën e kundërt të spektrit, kemi Strategjinë Kuq e Zi të sprovuar. Shpërblimet mund të jenë të ulëta - por ju përmirësoni masivisht shanset për të qëndruar në lojë. Për strategji më të detajuara të ruletës dhe teorinë pas tyre, shikoni gamën tonë masive të udhëzuesve dhe këshillave.

Faqet më të fundit të kazinove të ruletës

Ruleta është një nga lojërat më të njohura të tavolinës në kazino në internet. Nuk është për t'u habitur atëherë që ka qindra faqe që ofrojnë lojëra live dhe online. Megjithatë, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh një faqe nga numri i madh i markave të disponueshme.

Shumë kazino do t'u ofrojnë lojtarëve të rinj një bonus bujar për të filluar. Por kjo nuk është gjithmonë një dëshmi e cilësisë së përgjithshme të faqes. Ai gjithashtu nuk është një tregues i mirë i rrethanave rregullatore të faqes. Si parazgjedhje, duhet të vendosni të luani vetëm në faqet e rregulluara të kazinosë.

Për këtë arsye, ne i vëmë në provë faqet e kazinosë ruletë në rishikime shteruese. Ekipi ynë i rishikimit luan lojërat dhe teston shpërblimet, për t'u siguruar që ju të merrni shumë. Të gjitha markat tona janë gjithashtu 100% të licencuara, duke ju sjellë argëtim, argëtim të drejtë dhe ligjor.

Top 10 faqet më të mira të ruletës për lojtarët në MB 2024

 1. Stake.com
 2. Kazino Mayfair
 3. Pots of Gold Kazino
 4. Kazino Vave
 5. Kazino Grosvenor
 6. bwin kazino
 7. Kazino BetVictor
 8. Kazino Genting
 9. Kazino Leo Vegas
 10. Kazino mFortune

Luaj Roulette Mobile

Gjatë 10 viteve të fundit, ka pasur hapa të mëdhenj në teknologjinë celulare dhe të internetit. Tani mund të luani lojërat më të fundit të ruletit me pak ndërprerje në pajisjet Android dhe iOS . Që do të thotë se ju keni lirinë për të luajtur kurdo - dhe kudo që ju pëlqen.

Kjo krijon shumë mundësi emocionuese në lidhje me bonuset dhe turnet e ruletit . Së pari, nuk duhet të humbisni një ofertë speciale vetëm sepse jeni larg nga kompjuteri juaj. Të pëlqen të konkurrosh me shokët e tu në turne? Ju mund të vazhdoni të fitoni ato pikë - edhe kur jeni jashtë dhe rreth e rrotull.

Pavarësisht madhësive më të vogla të ekranit, nuk ka pasur humbje në cilësi për këto lojëra. Zhvilluesit janë përshtatur në mënyra të zgjuara për të zhvilluar lojërat e tyre për lojëra portative. Nëse jeni duke kërkuar për lojërat më të fundit të ruletit celular , eksploroni komentet tona - ose mësoni rreth disa strategjive ekskluzive që mund t'i provoni në lëvizje.

Menaxhoni Bankrollin tuaj të Ruletës

Të luash me zgjuarsi do të thotë gjithashtu se do të duhet të paguash me zgjuarsi. Kjo do të thotë të zgjidhni mënyrat e duhura të pagesës - dhe të kuptoni se çfarë funksionon për ju. Për shembull, nëse doni tërheqje më të shpejta, atëherë ka të ngjarë të dëshironi të përdorni një portofol elektronik si Paypal.

Është gjithashtu e rëndësishme të dini se çfarë mund dhe nuk mund të bëni kur bëhet fjalë për depozitimin. Kjo përfshin nëse hiqet një mënyrë pagese e pranuar gjerësisht (si kartat e kreditit në MB). Më në fund, njohja e nuancave të bonuseve dhe basteve do t'ju shpëtojë nga zhgënjimi.

Një nga aftësitë më të rëndësishme për të zotëruar është mbajtja në mendje e një strategjie të qëndrueshme të menaxhimit të bankrollit. Mund t'ju shpëtojë nga fshirja totale - dhe të ndihmojë në menaxhimin e parave tuaja. Nëse dëshironi të mësoni këshilla të avancuara se si t'i qaseni financave tuaja të ruletës , atëherë shikoni artikujt tanë të ekspertëve.

Ofruesit më të mirë të softuerit të ruletës

Ka disa lojtarë të mëdhenj në botën e softuerit të ruletit . Këto firma të mëdha fuqizojnë ose furnizojnë shumicën dërrmuese të lojërave të njohura të disponueshme në internet. Kjo perfshin:

 • Evolution Gaming - Furnizuesi kryesor i softuerit live me dizajne luksoze në studio dhe lojëra të vlerësuara me çmime. Titujt e tyre më të njohur përfshijnë Lightning Roulette të vlerësuar me çmime - live roulette që përmban shumëzues RNG .

 • Playtech - Vitet e fundit, Playtech ka bërë përparime të mëdha në ofertën e tyre të ruletit . Në vitin 2019, ata investuan shumë në produktin e tyre të kazinosë live - duke prezantuar Quantum Roulette dhe Spread-Bet Roulette.

Për informacion mbi lajmet më të fundit të softuerit dhe lëshimet e lojërave, qëndroni të përditësuar me RoulettePro.

Ruletë falas në internet

Ruleta falas në internet është një mjet i vlefshëm për lojtarët e rinj dhe të vjetër. Në një lojë falas, një veteran mund të testojë strategji të reja, të eksperimentojë me sisteme të ndryshme bastesh dhe të provojë tabela të reja. Një fillestar mund t'i përdorë këto lojëra falas për të përmirësuar aftësitë e tyre dhe për të mësuar litarët. Ka disa lloje të ndryshme të ruletës falas. Disa prej të cilave ju japin mundësinë për të fituar para të vërteta.

Luaj për ruletë argëtuese: Shumë online casinos do të kenë një mundësi për të luajtur lojërat e tyre falas. Zakonisht, ky opsion falas do të gjendet afër lojës me para të vërteta. Kur zgjidhni këtë opsion, do të luani një shembull falas të lojës - të plotësuar me një bankroll.

Mund të duket sikur po shpenzoni monedhën aktuale - por në të vërtetë këto janë para monopoli. Dhe kjo do të thotë që ju mund të luani me aq rrezik sa të doni - nuk ka absolutisht asnjë rrezik për financat tuaja aktuale. Pa depozita, pa stres - thjesht ruletë falas në internet. Paralajmërimi i madh këtu është se gjithashtu nuk mund të fitoni asgjë në këto mënyra të lojës.

Bonusi i Ruletës No Deposit : A e dini se ka disa kazino që do t'ju japin para falas për të luajtur ruletë ? Edhe më qesharake është që ju mund të fitoni para të vërteta prej saj! Këto faqe për ruletë no deposit janë të pakta dhe të largëta - por padyshim që ia vlen t'i kërkoni.

Me një bonus no deposit , ju mund të luani ruletë sikur të luani në modalitetin falas. Por me një ndryshim të madh: ju mund të fitoni para të vërteta prej tij. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të plotësoni kërkesat e bastit të bonusit, të cilat përcaktohen nga kazinoja në fjalë.

Pretendimi i këtyre bonuseve është i thjeshtë; vizitoni faqen, krijoni një llogari dhe bum - ruletë falas. Pasi të keni përmbushur bastet, mund të tërhiqni paratë në llogarinë tuaj.

Lojërat më të mira të ruletës në internet

Zgjedhja e lojërave më të mira të ruletit në internet është pothuajse po aq e vështirë sa të zgjedhësh një kazino për t'i luajtur ato. Lojtarët e ruletës kanë një nga përzgjedhjet më të pasura të përmbajtjes në dispozicion. Zhvilluesit si Evolution dhe Playtech ofrojnë lojëra të klasit botëror në formate virtuale ose të drejtpërdrejta të tregtarëve. Këtu janë vetëm disa nga të preferuarat e lojtarëve për të zgjedhur.

Ruletë zhytëse

Përshëndetur si lojën më të mirë të ruletës së tregtarit të drejtpërdrejtë në dispozicion. Dhoma mjeshtërore e Evolution ju sjell ruletë siç nuk e keni parë kurrë më parë. Dhe kjo është e gjitha falë një sërë kamerash video tech së lartë që kapin lojën me detaje të reja mahnitëse. Më mirë akoma është riprodhimi me lëvizje të ngadalta ndërsa topi hyn në xhepin e fundit. Suspensuese, e kënaqshme dhe e domosdoshme për çdo dashnor serioz të ruletës . Lexoni rishikimin "Immersive Roulette" .


Ruletë Lightning

Evolution ofron pagesa elektrizuese në këtë dhomë të re të vlerësuar me çmime. Në çdo spin , pesë numra do të zgjidhen për të marrë një rritje të konsiderueshme të shumëzuesit. Kjo mund të variojë nga 50x në një 500x të pabesueshme! Komplimentues i veprimit është tregtari energjik i drejtpërdrejtë - i cili e përfshin bisedën me shaka dhe shaka. Gjeni kazinotë më të mira Lightning Roulette .


Ruletë automatike

Dëshironi një lojë ruletë të pakomplikuar me një numër huge mundësish bastesh? Provoni Auto Roulette ! Ndërsa këto lojëra janë filmuar drejtpërdrejt , nuk ka tregtarë të përfshirë. Kjo rrotë luan vetë duke përdorur teknologjinë e fuqisë ajrore. Ka gabime minimale dhe shpërqendrim minimal në këtë lojë ruletë me ritme të shpejta.


Ruletë franceze premium

Shumë puristë ruletë do t'ju thonë se rrotat e ruletës franceze përbëjnë lojën më të mirë të ruletës në internet. Dhe kjo falë rregullit bujar La Partage. Të luash edhe baste parash me këtë rrotë është shumë më e sigurt - nëse topi bie në xhepin zero, ju merrni gjysmën e stake !


Ruleta Age of the Gods

Lidhjet me lojëra ruletë Slot goditen dhe humbasin. Por bashkimi i slots dhe ruletit të Playtech është një joy për t'u luajtur. Dhe çmimet mund të jenë qiellore. Ashtu si slot i, ekziston mundësia për të fituar një nga katër jackpot-et e rastësishme në çdo rrotullim loje. Provoni Rouletën Age of Gods .

Si të luani ruletë në internet

Dëshironi të luani ruletë online - por nuk dini nga të filloni? Mos u shqetësoni, kjo lojë mund të duket frikësuese në fillim. Por në fakt është një nga lojërat më të thjeshta të tavolinës për t'u marrë dhe mësuar. Këtu janë disa këshilla të thjeshta për të filluar.

Mësoni mekanikën e lojës - Në thelbin e saj, ka dy elementë kryesorë për çdo lojë ruletë : rrota rrotulluese dhe tapeti i basteve. Përtej kësaj, ekzistojnë lloje të ndryshme të rrotave të basteve - dhe një numër i panumërt i basteve anësore të disponueshme. Pasi të kuptoni opsionet e ndryshme - mund të gjeni lojën tuaj të preferuar.

Filloni me një bonus - Nëse sapo po filloni me ruletën e kazinosë në internet, atëherë jepni fondet tuaja një ndihmë. Shumica e faqeve të lojërave të fatit do të ofrojnë një lloj bonusi - dhe ju mund ta përdorni këtë bonus për të zgjatur seancën tuaj të lojërave. Më mirë akoma: këto bonuse mund të konvertohen në para reale.

Gjeni një faqe të mirë për të luajtur - Ideja e një kazinoje të mirë mund të jetë subjektive. Por faqet më të mira ndajnë disa tipare të përbashkëta. Një faqe promovimi aktive, lojëra ruletë celulare dhe shërbimi i shkëlqyer ndaj klientit janë shenjat dalluese të një faqeje të nivelit të lartë. Bonusi i mirëseardhjes mund të jetë gjithashtu një tregues i mirë - por jo vetëm vlera e vetë bonusit. Termat dhe kushtet janë po aq të rëndësishme kur merret parasysh cilësia e një siti.

Lojëra ruletë falas për të luajtur në internet

Nëse po kërkoni lojëra ruletë falas për të luajtur online - atëherë ne mund t'ju ndihmojmë! Shkoni te seksioni ynë i lojës falas, ku ne ofrojmë lojëra virtuale të njohura që mund t'i luani falas. Thjesht zgjidhni të preferuarën tuaj dhe më pas klikoni luaj tani. Ju mund të praktikoni strategjitë tuaja të ruletës - ose të gjeni disa të reja.

Ju mund të pyesni veten se ku mund të luani lojëra ruletë live falas. Fatkeqësisht, lojërat e ruletit live zakonisht nuk janë të disponueshme për lojëra me para falas. Nëse zemra juaj është e vendosur për lojëra të drejtpërdrejta Evolution ose diçka të ngjashme, atëherë mund të provoni gjithmonë një bonus no deposit . Avantazhi i madh këtu është se ju mund të fitoni disa para të vërteta prej tyre.

Pyetjet e bëra më shpesh në lidhje me ruletën në internet

A është e manipuluar ruleta në internet?

Për sa kohë që luani në një kazino të rregulluar në internet, lojërat e ruletit nuk do të manipulohen. Organet e lojërave të fatit si UKGC kërkojnë testim të gjerë të lojërave të kazinosë në internet për të siguruar që ato janë të drejta për lojtarët. Dhe kjo përfshin ruletën.

Si mund të fitoj ruletë në internet?

Mënyra më e qëndrueshme për të fituar një lojë ruletë në internet është t'i përmbaheni opsioneve të basteve 50/50. E kuqja/e zeza është një zgjedhje popullore - por ju mund të bastni edhe në kuota/çifte. Duke luajtur këto baste, do të fitoni çmime të vogla rregullisht.

Cila është faqja më e mirë e ruletës në internet?

Varet nga lloji i ruletës që ju pëlqen të luani. Shfletoni listën tonë të partnerëve të kazinosë për të gjetur një përzgjedhje të madhe të faqeve kryesore të ruletit .

A ka ndonjë aftësi në ruletë ?

Jo, ruleta nuk është një lojë e bazuar në aftësi. Ai bazohet kryesisht në fat. Megjithatë, ju mund të kujdeseni për strategjinë tuaj për t'iu përshtatur stilit tuaj të lojës. Marrësit e rrezikut do të preferojnë të vendosin numrat më të vlefshëm, por më të vështirë për të goditur drejtpërsëdrejti. Lojtarët e kujdesshëm do të preferojnë opsionet e basteve të jashtme si kuq/e zi.

Cili numër del më shumë në ruletë ?

Nuk ka asnjë numër të vetëm që shfaqet më shpesh në një lojë ruletë në internet. Çdo lojë ruletë në internet përdor RNG për të prodhuar rezultate të rastësishme të lojës. Mund të ketë ngjarje ku një numër i vetëm shfaqet në vazhdimësi të shpejtë disa herë - por kjo do të jetë një ngjarje e rrallë.

A mund të luaj ruletë në internet?

Ju absolutisht mundeni! Shumica e online casinos ofrojnë një sërë variacionesh të ruletës duke përfshirë versione të njohura si ruleta European , franceze dhe American së bashku me variacione të reja si Ruleta Age of Gods, Ruleta Immersive dhe Ruleta Prestige. Shumë madje do t'ju lejojnë të provoni lojërat falas përpara se të angazhoni para të vërteta.

Cila është faqja më e mirë në internet për të luajtur ruletë ?

Kazinoja më e mirë për të luajtur ruletë në internet varet nga vendi ku jeni. Roulettepro.com ka një listë të plotë të kazinove sipas vendit duke përfshirë bonuset e ofruara.