Lojëra me Ruletë

  Lojëra me Ruletë

  Mësoni më shumë rreth llojeve të ruletës duke përfshirë ruletën virtuale dhe ruletën me tregtar të drejtpërdrejtë.

   
  • Rishikimet e Ruletës në internet
  • Ruletë falas për të luajtur online
  • Lojëra të drejtpërdrejta me ruletë në internet
  • Kazinotë më të mira të ruletës
  • Llojet e Ruletës: Pyetje të zakonshme

  Duke luajtur ruletë në internet

  Ka tendencë të ketë dy lloje kryesore të ruletit në internet, në formën e lojërave virtuale ose lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë. Në të parën, loja është një animacion i krijuar nga kompjuteri dhe loja është e thjeshtë dhe mjaft e shpejtë. Në lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë, loja zgjat më shumë dhe bazohet në një transmetim të drejtpërdrejtë nga kazino. Me lojërat virtuale, ju mund të filloni një lojë në çdo kohë pasi nuk jeni të varur nga fillimi i kazinosë.

  Me një lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë, ju duhet të prisni që tregtari të transmetojë; megjithatë, ka lojëra që zhvillohen gjatë gjithë kohës, kështu që nuk do të prisni kurrë gjatë. Shqetësimi më i madh është gjetja e një kazinoje që ofron atë që dëshironi dhe ka një reputacion që ju bën të sigurt për të shpenzuar paratë tuaja me ta. Kjo nuk duhet të paraqesë një sfidë të madhe pasi ka shumë emra vërtet të mëdhenj si brenda Mbretërisë së Bashkuar ashtu edhe jashtë saj, të cilët kanë një reputacion të shkëlqyeshëm dhe, më e rëndësishmja, janë të regjistruar në autoritetet e duhura të lojërave të fatit për vendin e tyre të origjinës. Ky informacion duhet të shfaqet në mënyrë të dukshme në faqe për ta parë të gjithë.


  Kur bëhet fjalë për të luajtur ruletë në internet, mund të habiteni nga sasia e zgjedhjes që ofrohet. Mund të jetë e vështirë të dish se ku të fillosh dhe të dish se ku të gjesh lojërat më të mira të ruletit në internet mund të jetë e ndërlikuar. Sigurisht, ekziston një element i zgjedhjes personale, dhe varet vërtet se cili version i lojës ju pëlqen.

  Ruletë falas për të luajtur online

  Nëse nuk keni luajtur kurrë ruletë online më parë, mund të pyesni nëse është një lojë që do t'ju pëlqejë. Fatmirësisht ka disa mënyra se si mund të merrni ruletë falas për të luajtur online. Sigurisht, nëse nuk doni të luani me para të vërteta, do të gjeni shumë lojëra në dispozicion, por kjo nuk është për të gjithë. Kur bëhet fjalë për lojën falas me para të vërteta, në thelb keni dy mënyra për të marrë pak kredi dhe për të provuar lojën.

  Së pari, nëse nuk jeni të sigurt për të bërë një depozitë, mund të provoni një nga kazinotë që ofrojnë një bonus pa depozite, kjo do të thotë që ju mund të provoni fjalë për fjalë falas; megjithatë, shuma e parave që do t'ju japin do të jetë e vogël, zakonisht në intervalin e një tenneri. Këto janë të disponueshme vetëm për klientët e rinj dhe zakonisht pretendohen me çdo ofertë tjetër, duke përfshirë këshillën tonë të ardhshme falas për lojën.

  Çështja e dytë është se një shpërblim me vlerë të ulët nuk do të zgjasë shumë, kështu që për t'ju joshur të regjistroheni si klient dhe të shpenzoni para, mund të përfitoni nga bonuset e shumta të mirëseardhjes që ofrohen që kërkojnë nga ju të bëni një depozitë në mënyrë që të kualifikohen.

  Megjithatë, këto shpërblime janë zakonisht shumë më bujare dhe mund të shkojnë në disa qindra. Ka disa terma dhe kushte për të cilat duhet të keni parasysh, dhe këto ndryshojnë nga kazino në kazino, prandaj sigurohuni që t'i kontrolloni me kujdes përpara se të regjistroheni. Thënë kështu, këto janë oferta të vërteta kur bëhet fjalë për kazinotë kryesore dhe më me reputacion, kështu që nëse do të bënit një depozitë në një kazino të re gjithsesi, mund të përfitoni gjithashtu një ofertë bonus të mirëpritur. Pasi të aktivizohet, do të mund të provoni lojëra ruletë falas.

  Lojëra të drejtpërdrejta me ruletë në internet

  Zgjedhja shumë e largët më e popullarizuar, lojërat e drejtpërdrejta të ruletës në internet janë pothuajse aq afër marrëveshjes reale sa të bëhet. Natyra zhytëse e këtyre lojërave ju bën të ndiheni sikur jeni në kazino me tregtarin dhe pjesën tjetër të lojtarëve. Në realitet, tregtari shfaqet në një transmetim të drejtpërdrejtë, megjithatë loja është plotësisht në kohë reale dhe imiton përvojat më të mira të një kazinoje me tulla dhe llaç.

  Tregtarët janë në studio dhe janë krupierë të aftë që dinë ta udhëheqin lojën dhe sigurojnë që lojtarët ta shijojnë vërtet lojën. Ata shfaqen me veshje inteligjente të mbrëmjes, tipike për homologët e tyre në kazino anembanë botës, dhe performanca është aq e lëmuar sa do të gjenit edhe atje. Loja përparon me një tabelë virtuale e cila ju mundëson të vendosni bastet tuaja sipas dëshirës dhe më pas rrota e vërtetë e kazinosë rrotullohet nga hosti juaj, topi shtohet dhe argëtimi fillon.

  Kryesisht femra, por jo gjithmonë kështu, kruperi juaj më pas do të shpallë numrin fitues. Në shumë lojëra, kjo shtohet më pas në statistikat që shfaqen për të ndihmuar lojtarët të ndërtojnë taktikat e tyre duke dhënë detaje të numrave të fundit të tërhequr dhe numrave të nxehtë dhe të ftohtë.

  Kazinotë më të mira të ruletës

  Kazinotë më të mira të ruletit mund të gjenden në të gjithë ueb-in, me shumë emra të mëdhenj që marrin me siguri vlerësimet. Stake.com William Hill, Bet365 dhe shumë të tjera kanë një përzgjedhje të madhe të tavolinave të ruletit në ofertë, si lojërat virtuale ashtu edhe ato të drejtpërdrejta të tregtarëve që priten nga shumica e kazinove në internet. Tabelat e ndryshme ia vlen t'i eksploroni pasi ka shumë versione të ruletit dhe përsëri që ju preferoni do të varet nga zgjedhja personale.

  Versionet më të zakonshme janë ruletat evropiane, franceze dhe amerikane, por ka variante të reja që shfaqen gjatë gjithë kohës. Në ruletën e Amerikës do të gjeni se, si dhe segmentet 1-36 të zeza dhe të kuqe, të numëruara, ka dy lojëra elektronike zero jeshile. Në rrotat evropiane dhe franceze, ka vetëm një zero. Megjithatë, ka një të përbashkët në bastet për të gjitha tavolinat, me bastet e zakonshme brenda dhe jashtë që ofrohen.

  Disa kazino do të ofrojnë gjithashtu baste të veçanta shtëpie, të cilat përsëri mund të ndryshojnë nga tavolina në tryezë. Llojet më të reja të ruletit po shfaqen kudo, gjëra të tilla si ruleta me shumë rrota që ju mundëson të vini bast deri në tetë rrota në të njëjtën kohë, ruletë me dy topa e cila siç sugjeron emri përmban dy topa në lojë në të njëjtën kohë , dhe shume te tjere. Mund të duhet pak kohë për të gjetur tryezën tuaj të preferuar, por ia vlen koha për të eksploruar opsionet e ndryshme që ofrohen nga kazino të ndryshme.

  Llojet e Ruletës: Pyetje të zakonshme

  Cila është loja më e mirë e ruletit?

  Për skajin e shtëpisë, loja më e mirë është Ruleta Franceze. Me rregullin La Partage në fuqi, skaji i shtëpisë është vetëm 1.35%. Kjo e bën Roulette Franceze lojën e ruletës me kthim më të lartë.
  Për prezantim, lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë si Lightning Roulette dhe Quantum Roulette mburren me efekte 3D të ndezura dhe transmetim të pastër kristal HD.

  Cilat janë llojet e ndryshme të ruletit?

  Tre llojet e ruletës në internet të disponueshme janë evropiane, amerikane dhe franceze.

  Cili është ndryshimi midis ruletës evropiane dhe amerikane?

  Një rrotë rulete evropiane ka 37 numra duke përfshirë 1 - 36 dhe një xhep të vetëm 0. Teprica e shtëpisë së një loje evropiane është 2.70%. Një rrotë ruletë amerikane ka 38 numra duke përfshirë 1 - 37, një 00 dhe një 0 të vetme. Buza e shtëpisë së një loje amerikane është 5,20%

  Cili është basti më i mirë i ruletës?

  Edhe bastet e parave të luajtura nga jashtë prodhojnë fitimet më të mira dhe janë më të sigurta - pavarësisht potencialit të tyre të ulët të pagesës.